Komputery

Składanie używanego komputera do 1000 zł – czy to możliwe?

Wiele osób chciałoby nabyć dobry komputer używany w niskiej cenie. Stąd też takim pułapem cenowym często wybieranym przez zainteresowanych okazuje się kwota 1000 zł. Czy w takiej cenie można dostać dobry sprzęt? Czy można samodzielnie skompletować w tej cenie odpowiedni sprzęt? Sprawdźmy to.

Zastosowanie komputera

Jeśli zależy nam na komputerze w niewielkiej kwocie, to na pewno musimy zastanowić się, czy spełni on wymagania w nim pokładane. Tutaj warto sobie zadać pytania, które można znaleźć w artykule o komputerach na stronie www.codzienne.pl. A więc. Jak dokładnie chcemy wykorzystywać sprzęt komputerowy? W jaki sposób mamy zamiar z niego korzystać? Czy interesuje nas jedynie sprawdzanie internetu, czy może jednak będziemy chcieli korzystać z programów graficznych? A może jesteśmy maniakami gier i chcemy pograć od czasu do czasu w dobrą gierkę

Oczywiście komputer używany do 1000 zł na pewno nie pozwoli nam spełnić wszystkich rozmaitych zastosowań. O ile będziemy mogli pograć w tytuły starsze, takie jak Counter-Strike: Global Offensive, Fortnite lub League of Legends, no to jednak w najnowszą odsłonę gry FIFA raczej nie pogramy. Na szczęście nie każdy pokłada tak duże nadzieje w komputerze niskobudżetowym.

Spróbuj nabyć części używane i sam złóż komputer

Jeśli chcesz mieć dobry komputer używany w kwocie do 1000 zł, to na pewno warto zwrócić swoją uwagę ku używanym częściom, a następnie z zakupionych części samemu zbudować dobry komputer. W tym celu musimy kupić przede wszystkim obudowę komputera, płytę główną, procesor, kartę graficzną, pamięć RAM, dysk SSD na system i dysk HDD na dane, wiatraki komputerowe, jak i niezbędne akcesoria komputerowe. Warto więc szukać sprawnych podzespołów komputerowych w niskich okazyjnych cenach.

Similar Posts