Internet

Niszowa kategoria, a zarabianie na blogu

blog

Zarabianie na blogu jest czymś, co prędzej czy później każdy lub zdecydowana większość blogerów będzie chciał na swoim blogu spróbować. Blog może nie być zakładany z myślą o zarabianiu, ale wraz ze wzrostem popularności pojawi się chęć aby coś na nim zarobić, może chociaż tyle, aby zwróciły się koszty jego utrzymania.

Trzeba jednak powiedzieć, że nie każdy blog ze swoją tematyką ma równy potencjał w zarabianiu. Jeżeli blog jest niszą to zdecydowanie łatwiej przebić się przez nieliczną konkurencję, ale jeśli jest niszą zbyt dużą, to może być ciężko na nim zarabiać. Zarabianie na blogu zależy od jego potencjału zarobkowego, ciężko zarabiać na blogu gdy nie ma co reklamować, reklamodawcy nie przychodzą na blog bo jest fajny, ale żeby również odnieść korzyści.

Blog o niszowym temacie nie przyciągnie wystarczająco dużo ludzi, aby zarabiać na reklamach min. od Google, więc trzeba poszukać innego rodzaju zarobku np. reklamowanie czegoś na blogu, sprzedaż powierzchni reklamowej, ale jeśli temat bloga nie jest atrakcyjny i nie ma co na nim reklamować, to ciężko będzie zarobić. Najlepiej znaleźć taką tematykę, która jest niszą, ale z potencjałem zarobkowym i na tyle interesującą, aby przyciągnąć odpowiednią ilość ludzi. Nikt nie podejmie współpracy z blogiem, który ma kilkadziesiąt wejść miesięcznie, a nawet jak podejmie, to zarobki będą praktycznie niezauważalne.

Zarabianie na blogu zależy od wielu czynników na większość z nich ma wpływ użytkownik – treści, promowanie bloga, interakcja z użytkownikami i inne. Jednak są też niezależnie od właściciela bloga jak popularność danej tematyki. Można pisać mistrzowskie treści, ale i tak pewnego progu popularności się nie przeskoczy ze względu na mało popularną tematykę bloga.

Decydując się na prowadzenie bloga, zawsze możesz wybrać tematykę turystyczną, która jest na sieci bardzo popularna. Wspaniałe miejsca i zabytki, które pozwolą Ci rozpocząć przygodę z opisywaniem ciekawych miejsc, możesz znaleźć na hinfo.pl.

Similar Posts