Inne

Kto zyskał na pandemii COVID-19?

Koronawirus przysporzył wielu problemów nie tylko gospodarce, ale i przeciętnemu człowiekowi. Od uciążliwych obostrzeń, przez ryzyko zarażenia i częściowe lub całkowite utracenie źródeł dochodu. Istnieją jednak takie gałęzie przemysłu, których właściciele i pracownicy na pandemii znacząco zyskali. Kto mógł zarobić na koronawirusie COVID-19?

Niewątpliwie, jedną z istotnych cech trwającej obecnie pandemii było pozostawanie w domach, celem ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa. Szczyt wszelkich akcji w stylu „Zostań w domu” miał miejsce na okolice marca i kwietnia, co oczywiście spowodowało znaczący wzrost we wszelkich formach handlu internetowego. Był to okres niezwykle udany dla wszelkich sklepów wysyłkowych, portali aukcyjnych czy firm, które oferują dowóz swoich produktów bezpośrednio do drzwi klienta. Zbawienne okazały się nie tylko usługi kurierskie, ale przede wszystkim paczkomaty. To właśnie za pomocą tych urządzeń konsumenci mogli odbierać swoje towary w dowolnej porze dnia lub nocy, a także dokonać tego bez kontaktu z inną osobą.

Jeżeli mowa o zakupach przez Internet oraz ich dostawach, należy również wspomnieć o wszelkich formach płatności elektronicznych. Zarówno operatorzy kart płatniczych, dostawcy usług bankowych, jak i system Blik znalazły tutaj szerokie zastosowanie. Na dodatek będące całkowicie niezbędnym w przypadku zakupów zdalnych. W przypadku płatności kartą lub Blikiem należy również wspomnieć o tym, że zdecydowana większość sklepów stacjonarnych od początku pandemii koronawirusa zachęca do korzystania z płatności bezgotówkowych.

Do zwycięzców okresu pandemii należy również dołączyć wszelkie firmy oferujące usługi technologiczne oraz firmy, które w swojej ofercie posiadają szeroko rozumianą ofertę cyfrowej rozrywki. Kategoria ta jest niezwykle szeroka, ponieważ mowa tutaj zarówno o producentach sprzętu elektronicznego, jak i komputery czy inne urządzenia elektroniczne, jak również producenci gier wideo, usług streamingowych czy tzw. Wideo na żądanie. Jest to oczywiste z racji pozostawania przez nas w domach. Sposobem na nudę okazały się już nie tylko książki, ale popularne serwisy z serialami, muzyką i gry wideo. Te ostatnie zdały się być idealnie przygotowanymi na czasy COVID-19, bo już od lat zaczęto przechodzić na formę dystrybucji cyfrowej.

Praca zdalna – możliwości i zagrożenia

Ostatnimi zwycięzcami są firmy z dziedziny medycyny, leków i sprzętu takiego, jak środki higieniczne i maseczki. W tym wypadku jest to całkowicie zrozumiałe – obecne obostrzenia wręcz temu sprzyjały. Na przykład z racji obowiązku noszenia maseczek, rękawiczek czy dezynfekcji rąk. Trend w tym wypadku utrzyma się jeszcze długo, ponieważ pandemia koronawirusa zdecydowanie wpłynęła na nasze zachowania i to, jak będziemy dbali o własne zdrowie i bezpieczeństwo w przyszłości.

Similar Posts