Praca

Jakich umiejętności uczy nas prowadzenie bloga?

Prowadzenie bloga może być bardzo przyjemną rozrywką, ale kiedy zaczniemy robić to na poważnie, szybko zaczniemy się uczyć i pogłębiać wiedzę na ten temat. Pisanie własnych tekstów i utrzymywanie przy sobie nowych czytelników to wyzwanie, które jest jednak bardzo pouczające i pomaga nam zdobyć praktyczne umiejętności, które zwiększą naszą wartość na rynku pracy i pomogą nam się rozwijać.

Systematyczna i zaplanowana praca

Prowadzenie bloga nie może być czynnością, którą zajmujemy się raz na miesiąc i tylko wtedy, jeśli mamy akurat przypływ weny. Każda osoba, która dłuższy czas zajmuje się blogowaniem, wie, że aby utrzymać przy sobie czytelników, musimy cały czas dawać im coś nowego. Nikt nie będzie śledził strony, która wygląda na porzuconą, a dokładnie takie zrobi wrażenie, jeśli nie będziesz na niej niczego publikować. Systematyczne wrzucanie postów i dłuższych tekstów to podstawa, a nie uda nam się tego zrobić, jeśli nie zaplanujemy swojej pracy. Planowanie i systematyczność to dziś bardzo pożądane przymioty pracownika.

Analizowanie profilu naszego czytelnika

To, jakie treści tworzymy, może być tylko i wyłącznie naszym wyborem opartym na naszych upodobaniach, umiejętnościach i zainteresowaniach, ale jeśli blog staje się dla nas źródłem dochodu, musimy skupić się też na tym, czego chcą czytelnicy. A w takim przypadku rozwijamy już wiele umiejętności pobocznych. O tym, jak ważne jest trafianie do odpowiedniej grupy docelowej zostało poruszone w poradniku biznesowym na portalu Racjonalny.pl. Do tego bardzo przydatne okazuje się być analizowanie ich profilu. Czy czytają nas głównie kobiety, czy mężczyźni, a może płeć w ogóle nie ma większego znaczenia, a to wiek gra główną rolę? Twoje wpisy są skierowane do konkretnych osób, postaraj się więc zrozumieć, czego od Ciebie oczekują i co możesz im dać w zamian na czytanie twoich tekstów i wyszukiwanie nowości.

Pisanie spójnych i konkretnych tekstów

Nie każda osoba, która prowadzi bloga, uczy się robić do dokładnie i porządnie, ale wiele osób spędza sporo czasu na poprawianiu swoich wpisów, redagowaniu ich albo nawet proszą swoich bliskich, żeby sprawdzili dla nich tekst. Poprawianie jakości swoich tekstów i pisanie ich w sposób coraz lepszy otwiera nam wiele drzwi, nie tylko dotyczących rozwijania naszego bloga czy innych prowadzonych przez nas projektów, ale także dotyczących pracy, ponieważ autorzy artykułów są dziś bardzo cenieni i poszukiwani. Jeśli jesteś pewna swoich umiejętności i dumna ze swojego bloga, możesz spokojnie zacząć na nich zarabiać.

Similar Posts